Main content

Spécifique

Our hair care collection specially formulated to support scalp health by addressing issues such as for itchy scalp, oily hair, dandruff, thinning hair and other hair loss concerns, were designed to reveal a well-balanced scalp & healthy hair.

Spécifique

Spécifique

Spécifique

Shortcut filters
4 products
4 products
Refinements menu Spécifique
One size only for Spécifique Serum Potentialiste Vitamin C Hair and Scalp Serum
90 ml
Old price New price A$102.00 (A$1.13/ml.)
One size only for Spécifique Argile Équilibrante Hair Cleanser Clay Shampoo for Oily Hair
250 ml
Old price New price A$86.00 (A$0.34/ml.)
One size only for Spécifique Vital Dermo-Calm Shampoo for Sensitive Scalp
250 ml
Old price New price A$64.00 (A$0.26/ml.)
One size only for Spécifique Balancing Shampoo for Oily Scalp, Dry Ends
250 ml
Old price New price A$64.00 (A$0.26/ml.)

Compare: 0 out of 6 products selected

Orientation message
For the best experience, please turn your device